webhostsydney webhostsydney .

webhostsydney

آموزش نصب لينوكس كالي- نصب پيش فرض كالي


 پيش نيازهاي نصب لينوكس كالي
نصب لينوكس كالي بر روي سيستم، فرايند ساده ايست. در ابتدا بايد سخت افزار سيستم با لينوكس كالي سازگار باشد. كالي پلت فرم (معماري) هاي i386، amd64 و (ARM (armel, armhf را پشتيباني ميكند. حداقل نيازهاي سخت افزاري در زير ليست شده اند. هرچند كه سخت افزار بهتر، كارايي بيشتري را بدنبال خودش دارد. Image هاي i386، هسته پيش فرض PAE را دارند. بنابراين شما ميتوانيد آن ها را بر روي سيستم هايي با حداقل 4 گيگ رم اجرا كنيد. لينوكس كالي را دانلود كنيد و سپس فايل ISO را بروي DVD رايت كنيد و يا اينكه يك لينوكس كالي live را بروي USB آماده كنيد . اگر شما درايو DVD و يا پورت USB نداريد، بايد گزينه نصب از طريق شبكه را بررسي كنيد.
نكته: PAE مخفف عبارت Physical Address Extension است و قابليتي براي مديريت حافظه بر مبناي معماري 32 بيتي ميكروپروسسور اينتل ميباشد.
حداقل نيازهاي سخت افزاري
• حداقل 10 گيگا بايت فضاي ديسك براي نصب لينوكس كالي
• براي معماري هاي i386 و amd64، حداقل 512 مگابايت رم لازم است.
• پشتيباني از بوت DVD درايو و USB
آماده سازي براي نصب
1. دانلود لينوكس كالي
2. فايل ISO را بر روي DVD رايت كرده و يا Live Image لينوكس كالي را بر روي USB منتقل كنيد.
3. مطمئن شويد كه سيستم شما در بايوس طوري تنظيم شده است كه از روي DVD يا USB بوت شود.

فرآيند نصب لينوكس كالي
1. براي شروع فرآيند نصب، به يكي از دو طريق گفته شده، بوت كنيد. در ادامه شما بايد با صفحه آبي رنگ كالي روبرو شويد. يكي از دو حالت نصب گرافيكي و يا حالت نصب متني را انتخاب كنيد. در اين نكته ما گزينه نصب گرافيكي را انتخاب ميكنيم.

2. زبان مورد علاقه خود را انتخاب كرده و منطقه جغرافيايي خود را مشخص كنيد. در ادامه شما بايد كيبرد خود را با كليدهاي مناسب تنظيم نماييد.


3. فرآيند نصب Image را داخل هارد ديسك كپي كرده، كارت هاي شبكه را چك ميكند و سپس از شما ميخواهد تا نام سيستمتان را وارد كنيد. در مثال زيرنام سيستم را kali انتخاب كرديم.


4. پسورد قدرتمندي را براي شناسه كاربري root انتخاب كنيد.

5. مرحله پنجم انتخاب منطقه زماني است.

6. فرآيند نصب اكنون بدنبال ديسك هاي شماميگردد و در نهايت بشما چهار پيشنهاد ميدهد. در اين مثال ما از تمام فضاي ديسك بر روي كامپيوترمان استفاده ميكنيم و (LVM (Logical Volume Manager را پيكربندي نميكنيم. كاربران با تجربه ميتوانند از گزينه پارتيشن بندي دستي(Manual) براي پيكربندي ديگر گزينه ها استفاده كنند.

7. در مرحله بعد، به شما امكان مرور آنچه را كه تا الان انجام داده ايد داده ميشود. ميتوانيد قبل از آن كه فرايند نصب تغيرات غير قابل بازگشت را انجام دهد، پيكربندي انجام شده روي ديسكتان را مرور كنيد.

8. در اين مرحله بايد Mirror هاي شبكه را پيكربندي كنيم. كالي از يك مخزن (منبع) مركزي براي توزيع اپليكيشن ها استفاده ميكند. در اين مرحله شما بايد هر اطلاعاتي را كه درباره پروكسي مناسب است، وارد كنيد.
نكته: اگر گزينه "no" را انتخاب كنيد به اين معني است كه شما نميتوانيد پكيج هاي مورد نياز را از منابع كالي دانلود و دريافت نماييد.

9. مرحله بعد نصب GRUB است. GRUB كوتاه شده عبارت Grand Unified Bootloader است و به كاربر اين حق انتخاب را ميدهد تا از ميان چندين سيستم عامل نصب شده بر روي يك سيستم با يكي بوت كند و يا پيكربندي هسته خاصي را كه بر روي پارتيشن هاي يكي از سيستم عامل ها موجود است را انتخاب كند.


10. در نهايت بر روي گزينه "Continue" كليلك كنيد تا سيستم براي بوت شدن كالي نصب شده، ريست شود.


خوب دوستان نصب لينوكس كالي را با موفقيت به پايان رسانديم و الان موقعي است كه بايد به تنظيم و سفارشي سازي سيستم بپردازيم. اما قبل از رسيدن به اين موضوع و بيان نكات و روش آن، از بخش نصب لينوكس كالي هنوز مطالبي مانده است كه بيان آن خالي از لطف نيست. در ادامه با بيان چگونگي دوآل بوت كالي با ويندوز خواهيم پرداخت و پس از آن نصب ويندوز از طريق USB را زير ذره بين خواهيم برد. در ادامه با ما همراه باشيد.برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۰۱:۰۱ توسط:webhostsydney موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :