webhostsydney webhostsydney .

webhostsydney

آموزش نصب لينوكس كالي- قسمت دوم: ساخت فايل هاي نصب ISO از كالي بصورت Live


سلام به دوستان عزيز ITPro اي و علاقه‌مندان به مباحث امنيت شبكه. در قسمت قبل در مورد checksum ها صحبت كرديم؛ اينكه صرف دانلود يك فايل نصب كالي، نميتوانيم از صحت آن مطمئن شويم. حتما بايد مقدا هش آن را با مقداري كه در سايت رسمي كالي وجود دارد مقايسه كرد و سپس راي به اعتبار آن فايل داد. در اين قسمت قصد داريم تا به بررسي ساخت فايل هاي نصب ISO از كالي بصورت Live بپردازيم. پس با ما همراه باشيد:

ساخت فايل هاي نصب ISO از كالي بصورت Live
فايل ISO كالي خودتان را بسازيد - معرفي
ساخت يك فايل دلخواه ISO از كالي بسيار ساده، جالب و با ارزش است. شما ميتوانيد بصورت ويرچوال هرقسمت از ISO ي كالي كه با استفاده از اسكريپت هاي Live-Build دبيان ساخته شده است را بصورت دلخواه خود پيكربندي و تنظيم نماييد. اين اسكريپت ها اجازه ميدهند تا بسادگي بتوان Image هايي از سيستم را بصورت Live ساخت. با بكارگيري و استفاده از اين اسكريپت ها، نسخه رسمي ISO كالي منتشر ميشود.
پيش نيازها
بصورت ايده آل بايد ISO دلخواه از كالي را در يك محيط از پيش ساخته شده كالي ساخت. اگر قرارگيري در اين حالت براي شما مقدور نبود، حتما مطمئن شويد كه از آخرين نسخه Live-build استفاده ميكنيد.
آماده شدن براي انجام كار
در مرحله اول نياز داريم تا محيط ساخت ISO كالي را با دستورات زيرآماده كنيم:

پيكربندي ISO كالي در حال ساخت (اختياري)
در حين ساخت دايركتوري، ISO درحال ساخت شما گزينه هاي دلخواه زيادي را پشتيباني ميكند كه همه آن ها بخوبي در صفحه Live build 3.x پوشه بندي شده اند. در هرصورت اگر شما هم جزو آندسته از كاربران بي تاب هستيد، در زير فايل هاي پيكربندي شده از يك گزينه دلخواه محبوب آورده شده است:
config/package-lists/kali.list.chroot: شامل ليستي از پكيج ها براي نصب در ISO كالي است. ميتوانيد در اين لسيت با حذف پكيج هاي اضافه ديگر، پكيج خاصي را براي نصب شدن انتخاب كنيد. همچنين اينجا جايي است كه شما ميتوانيد محيط دسكتاپ ISO كالي(KDE، Gnome، XFCE، LXDE و غيره) خود را نيز تغير دهيد.
/Hooks : دايركتوري hooks اين اجازه را بما ميدهد تا اسكريپت ها را در سطوح مختلف از فايل live ساخته شده ISO كالي، قلاب (وصل) كنيم. براي اطلاعات بيشتر در مورد hooks به Live build manual رجوع كنيد. به عنوان مثال، كالي منوي اصلي خودش را از اين طريق اضافه ميكند:
ساخت ISO
قبل از آنكه ISO خود را بسازيد، بايد معماري مورد استفاده را مشخص كنيد؛ انتخاب از بين amd64 يا i386. اين نكته را هم به ياد داشته باشيد كه براي انجام كار سطح دسترسي root لازم است. اگر قبل از شروع كار معماري مورد استفاده را مشخص نكرده باشيد، live build با همان معماري موجود در سيستم ميزبان، ISO را ميسازد.
اگر بخواهيد يك ISO ي 64 بيتي بر روي يك سيستم كالي 32 بيتي بسازيد، حتما بايد قبل از آن قابليت multi archi support را فعال كنيد:

پيكربندي Live-build براي ساخت نسخه 32 يا 64 بيتي ISO:

اخرين دستور كمي از شما زمان خواهد برد بخاطر آن كه بايد پكيج هاي مورد نيازش را براي ساخت ISO شما دانلود كند. فكر ميكنم زمان خوبي براي استراحت با يك چايي داغ باشد!
ساخت لينوكس كالي با معماري قديمي i386
ISO لينوكس كالي بر مبناي معماري i386، داراي PAE فعال است.
نكته: PAE مخفف عبارت Physical Address Extension است و قابليتي براي مديريت حافظه بر مبناي معماري 32 بيتي ميكروپروسسور اينتل ميباشد.
اگر شما يه يك هسته پيش فرض براي سخت افزار قديمي تان احتياج داشته باشيد، بايد مجددا براي آن يك ISO لينوكس كالي بسازيد. فرآيند ساخت مجدد دقيقا مشابه همان چيزي است كه در بالا گفتيم؛ فقط در بخش auto/config كافي است پارامتر 486 را جايگزين پارامتر 686-pae نماييد:

سرعت بخشي به ساخت خصوصيات
اگر بطور كلي براي نامه شما ساخت ISO هاي دلخواه و پيكربندي شده است، ممكن است بخواهيد پكيج هاي كالي را بصورت لوكالي كش كنيد تا در نيازهاي بعدي زمان كمتري از شما بگيرد. اين كار براحتي ميتواند با نصب apt-cacher-ng و پيكربندي متغيرHttp-غير مجاز مي باشد قبل از هر ساخت، صورت پذيرد.

خوب دوستان در اين بخش هم توانستيم جزئيات مربوط به ساختن يك فايل ISO از كالي را برايتان بشكافيم. در بخش بعد هم به جزئيات ساخت image هاي دلخواه و پيكربندي شده از كالي خواهيم پرداخت و انشالله در آخرين قسمت به نصب لينوكس كالي خواهيم پرداخت.
پس با ادامه اين فصل با ما همراه باشيد.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۶:۱۸ توسط:webhostsydney موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :