webhostsydney webhostsydney .

webhostsydney

معرفي لينوكس كالي


 لينوكس كالي چيست؟
لينوكس كالي يك توزيع پيشرفته از لينوكس است كه جهت گرفتن تست نفوذ و مانيتورينگ امنيت طراحي شده است.

خصوصيات لينوكس كالي
لينوكس كالي يك نسخه كامل و بازسازي شده از لينوكس BackTrack است كه همانند ديگر توزيع هاي لينوكس كاملا از استانداردهاي سيستم عامل Debian تبعيت ميكند.
Debian يك سيستم عامل رايگان براي كامپيوتر است و همانند ديگر سيستم عامل ها، شامل مجموعه اي از برنامه ها و عناصر پايه اي براي اجرا است. در واقع Debian چيزي بيشتر از يك سيستم عامل عادي است؛ براي اين سيستم عامل تا كنون بيش از 37500 نسخه متفاوت منتشر شده است، همچنين داراي نرم افزارهايي آماده است كه در قالبي زيبا براحتي بروي ماشين نصب ميشوند.
تمام ساختارهاي جديد در يك مكان قرار داده شده اند، تمام ابزار قبل از اماده ارائه شدن، بدقت تست شده اند. در زير به برخي از خصوصيات كليدي لينوكس كالي اشاره ميكنيم:
•    داراي بيش از 300 ابزار تست نفوذ: بعد از مرور و استفاده از تمام ابزاري كه از BackTrack به كالي ارث رسيده است، قطعا تعداد بسيار زيادي از ابزارهايي را كه بدرستي كار نميكردند و يا كاركرد آن ها شبيه ابزارهاي موجود در كالي است را از ارشيو خود حذف خواهيم كرد.
• رايگان و هميشه در دسترس است: لينوكس كالي مثل نسخه قبلي يعني BackTrack، كاملا رايگان و هميشه در دسترس است. شما هيچوقت هزينه اي بابت استفاده از لينوكس كالي نخواهيد پرداخت.
• درخت (Git (Git tree، متن باز است: درخت Git در اينجا مفهومي شبيه به شاخه هاي فايل هاي سيستمي دارد. در لينوكس كالي مجموعه بسيار زيادي از نرم افزار هاي متن باز و محبوب موجود است كه مشاهده آن ها براي همه مقدور است و تمام منابع براي آنان كه علاقه‌مند به دستكاري كردن و يا ساخت مجدد پكيج هاي كالي دارند، ميسر است.
•    سازگاري FHS: لينوكس كالي طوري توسعه داده شده است كه پايبند به استاندارد سلسله مراتبي فايل سيستم (FHS) باشد و به تمام كاربران لينوكس اين اجازه را ميدهد تا براحتي كدهاي باينري، فايل هاي پشتيباني و كتابخانه ها را پيدا كنند.
(Filesystem Hierarchy Standard (FHS، استانداردي است كه براي استفاده توسعه دهندگان توزيع هاي لينوكس، توسه دهندگان پكيج ها و اجراكنندگان سيستم طراحي شده است و اساسا جنبه رفرنس دارد تا آموزش. FHS درباره نحوه مديريت يك فايل سيستم يونيكس و يا ساختار سلسله مراتبي شاخه ها صحبت ميكند.
• پشتيباني گسترده از ديوايس وايرلس: لينوكس كالي طوري ساخته شده است تا بسياري از ديوايس هاي وايرلس را تا جايي كه امكان دارد پشتيباني كند و بتواند بر روي سخت افزارهاي متنوعي اجرا شود و با بسياري از ديوايس هاي وايرلس و USB سازگاري دارد.
• پچ هاي سفارشي در هسته براي تزريق (Injection): به عنوان يك هكر كلاه سفيد و انجام دهنده تست نفوذ كه از كالي استفاده ميكنيد، براي ارزيابي شبكه وايرلس نياز به ارزيابي و بررسي پيدا ميكنيد. از اينرو هميشه آخرين وصله هاي امنيتي براي تزريق داده در هسته كالي موجود است.
• محيط توسعه امن: تيم كالي لينوكس متشكل از گروه كوچكي از افراد شناخته شده است كه كار آن ها جمع آوري پكيج ها و ارتباط برقرار كردن با منابع از طريق چندين پروتكل امن است.
• پكيج ها و منابع با رمزنگاري (GPG ( Gnu Privacy Guard امضا ميشوند: تمام پكيج هاي كالي توسط هر توسعه دهنده موقع ساخته شدن و ارسال به منابع امضاء ميشوند.
• چند زبانه: اگرچه ابزار تست نفوذ به زبان انگليسي نوشته شده اند اما اين اطمينان وجود دارد كه كالي يك توزيع چند زبانه است و زبان هاي مختلف را پشتيباني ميكند و به كاربران اين امكان را ميدهد تا با زبان مادري خود كار كنند و ابزار مناسب كار خود را پيدا كنند.
•    كاملا قابل شخصي سازي است: دست كاربران ماجراجو در هماهنگ كردن كالي بر اساس سلايقشان كاملا باز است.

از آنجايي كه سيستم عامل لينوكس كالي اختصاصا براي تست نفوذ طراحي شده است، بنابراين مطالب گفته شده با فرض آشنايي قبلي با لينوكس ميباشد و سعي ما بر تمركز روي مباحث امنيت و تست نفوذ خواهد بود. البته در لابلاي مباحث حدالامكان توضيحي اجمالي در رابطه با اصطلاحات پيش نياز و مرتبط با لينوكس داده خواهد شد.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۴۶:۰۵ توسط:webhostsydney موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :