webhostsydney webhostsydney .

webhostsydney

نصب و پيكربندي كالي در VMWare Player


 نصب و پيكربندي كالي در VMWare Player
سلام به دوستان عزيز ITPro اي و علاقه‌مندان به مباحث شبكه. در اين قسمت قصد داريم تا با هدف نيل بسوي گرفتن تست هاي نفوذ مختلف، زمينه را براي اجراي سناريو هاي مختلف آماده كنيم. بنابراين با شيب ملايمي بحث هاي گذشته را ادامه ميدهيم. در اين بخش و چند بخش آتي قصد داريم تا لينوكس كالي، ويندوز 7 و Metasploitable2 را به عنوان ماشين هاي مجازي و با استفاده از VMWare Player بر روي ماشين host تنظيم و پيكربندي كنيم.
انجام سناريوهاي در پيش رو با استفاده از پيكربندي ماشين هاي مجازي، يادگيري و انجام تست نفوذ با استفاده از كالي را بسيار ساده ميكند. ماشين هاي مجازي اين امكان را بما ميدهند تا چندين سيستم عامل را بر روي يك سيستم فيزيكي اجرا كنيم و واضحترين فايده آن اينست كه ديگر نيازي نيست براي انجام سناريوهاي مختلف اتاقمان را پر از كامپيوتر كنيم. در اين حالت فقط به يك سيستم قدرتمند نياز داريم كه بتواند همزمان چندين ماشين مجازي را اجرا كند.
سيستم مورد استفاده در سناريوهاي مطرح شده داراي پلت فرم ويندوز 7، Core i5 و 8 گيگابايت رم است. با اين مشخصات قدرت لازم براي اجراي هر سه سيستم وجود دارد و هيچ مشكلي بوجود نخواهد آمد. اگر شما در استفاده از سيستم هاي مجازي با تجربه هستيد، ميتوانيد بجاي VMWare Player، از هر نرم افزار مشابه و مجازي سازي كه دلتان ميخواهد استفاده كنيد اما در اين سري مطالبف ما از VMWare Player به عنوان نرم افزار ميزبان استفاده ميكنيم و كالي، ويندوز7 و Metasploitable2 ماشين هاي مجازي اجرا شده تحت اين نرم افزار ميزبان خواهند بود.
نكته: Metasploitable2 يك ماشين مجازي است كه بصورت عمدي جهت انجام تمرينات، تست نفوذ و ديگر استفاده هاي عمومي در زمينه هك، بصورت آسيب پذير طراحي شده است.بر خلاف ديگر ماشين هاي مجازي آسيب پذير، Metasploitable2 تمركزش بجاي اپليكيشن هاي آسيب پذير، بيشتر بر روي آسيب پذيري هاي موجود در سيستم عامل و لايه سرويس هاي شبكه است.

بخاطر آنكه ما با سيستم عامل هاي آسيب پذير سر و كار داريم، مطمئن شويد كه در سناريو خود حتما يك روتر فايروال (ترجيحا سخت افزاري) بين سيستم ميزبان و شبكه اينترنت وجود داشته باشد.

نصب VMWare Player و كالي
براي نصب كالي بر روي VMWare، كافيست كه Image مخصوص VMWare كالي را دانلود كرد و طبق آن چيزي كه در بخش هاي پيشين گفته شد، آن را نصب كنيد. بنابراين زياد بر روي آن وقت نميگذاريم.
VMWare Player را متناسب با نسخه سيستم عامل خود دانلود و نصب كنيد.
1. VMWare Player را دانلود و نصب كنيد.

2. پس از موافقت با توافق نامه و تعيين محل نصب، گزينه finish را كليك كنيد.
3. Image مربوط به VMWare كالي را دانلود كرده و آن را در مكان دلخواهتان ذخيره كنيد( اين مكان همان مكانيست كه بعدا كالي از آنجا اجرا ميشود).

نكته: همانطور كه در اولين قسمت از نصب ويندوز كالي توضيح داده شد ، بهتر است SHA1SUM با نسخه دانلود شده مقايسه شود تا از قانوني و معتبر بودن نسخه دانلود شده اطمينان حاصل شود.
4. Un-GZip و UN-Tar، Image هاي دانلود شده هستند. ميتوانيد براي اكستركت كردن ان از برنامه 7-Zip استفاده كنيد.

5. برنامه VMWare Player را اجرا كنيد.
6. در قسمت منو، گزينه Player را كليك كنيد.
7. گزينه File و سپس گزينه Open را انتخاب كنيد.
8. فايل Kali.vmx را پيدا كرده، آن را انتخاب كرده و سپس گزينه Open را فشار دهيد.
9. لينوكس كالي شما اكنون در صفحه اصلي VMWare Player نشان داده ميشود.

10. در قسمتي كه ماشين مجازي كالي مشخص شده است، بر روي گزينه Edit Virtual Machine Settings كليك كنيد.
11. در اينجا شما ميتوانيد تمام تنظيمات مربوط به ماشين مجازي كالي را مشاهده و تغير دهيد:

12. بر روي گزينه Network Adapter كليك كنيد:

بطور پيش فرض براي NAT تنظيم شده است.براي آنچه كه ما ميخواهيم انجام دهيم، اين گزينه خوب است. NAT اين معني را ميدهد كه هر ماشين مجازي در يك شبكه NAT كوچك كه بين خودش و ماشين ميزبان مشترك است، قرار ميگيرد. در صورت لزوم ماشين هاي قرار گرفته در اين شبكه كوچك ميتوانند طبق طرح كلي كه ترسيم كرديم، به اينترنت نيز دسترسي داشته باشند.
هر ماشين مجازي يك IP از DHCP ميگيرد كه به اين معني است پس از ريست شدن سيستم ها، ممكن است IP آن ها تغير كند. (اگر خواستيد از آدرس IP كالي و Metasploitable2 آگاه شويدف فقط كافيست كه در صفحه ترمينال دستور ifconfig را تايپ و اجرا كنيد. براي اطلاع از آدرس IP يك ماشين مجازي ويندوزي دستور ipconfig را در محيط command prompt تايپ و اجرا كنيد).
13. گزينه cancel را براي بازگشت به محيط اصلي VMWare Player كليك كنيد.
14. حالا فقط كافيست كه براي اجرا شدن كالي، گزينه play virtual machine را كليك كنيد. ممكن است با پيغامي با اين مضمون مواجه شويد "VM was moved or copied" كه در اينصورت بايد گزينه " I copied it" را انتخاب كنيد.
15. هنگامي كه از شما خواسته ميشود كه ابزار VMWare را نصب كنيد، شما گزينه "نصب آن ها در زمان ديگري" را انتخاب كنيد.
16. هنگامي كه كالي بصورت كامل بوت شد، با صفحه لاگين آن مواجه ميشويد:

17. بر روي گزينه "Other" كليك كرده تا بتوانيد با اكانت root و پسورد پيش فرض toor لاگين نماييد.
18. صفحه دسكتاپ كالي پيش روي شما قرار ميگيرد:

شما توانستيد اين مرحله را با موفقيت انجام دهيد.
خوب دوستان عزيز در اين مرحله توانستيم با شيب ملايمي بخشي از مقدمات كار براي اجراي سناريوهاي مختلف را بيان كنيم. اما اين پايان كار نيست و هنوز راه بسيار زيادي براي رسيدن به انتهاي مسير وجود دارد. اميدوارم خسته نشده باشيد. با اين آرزو در قسمت هاي بعد نيز با ما همراه باشيد


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۴۲:۰۱ توسط:webhostsydney موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :